Smartphone winners list
State : Andaman & Nicobar
Sr.No Name City / Village District
1 Sijo Andaman & Nicobar Andaman & Nicobar
       
State : Andhra Pradesh
Sr.No Name City / Village District
1 V Dora Rayikumpadu East Godavari
2 Janibhagam Gurajala Guntur
3 Ramadevi Narapareddypalle  Prakasam
4 P Rohini Pathapatnam(15) (T) Srikakulam
5 Mahalaxmi Bobbanapalli  West Godavari
6 Anjali Budampallikaloni Nellore
7 Devi Nidadavole(8) - Nidadavole West Godavari
8 Padmavathi  Thotacherla Krishna
9 K Devi Mettapalli(3) - Cheepurupalli Vizianagaram
10 D.Venkanna Razole (14) - Razole East Godavari
11 M.Krishna Yelamanchili Census Town(27) (T) Visakhapatnam
12 K.Bhaskarrao Dumbriguda (T) Visakhapatnam
13 Giri Rachavaripalem(6) - Maddipadu Prakasam
14 Subbarao P.Ankapampalem(2) - Jeelugumilli West Godavari
15 Gopi  Borravaripalem  Guntur
16 K.Ashok Tamirisa(4) - Nandivada Krishna
17 Divakar Anantapur Anantapur
18 Syed Mahammadbasha Hindupur Hindupur
19 Pradeep Bolisetty Kadapa Kadapa
20 M.Chandra Sekhar Kurnool Kurnool
21 Mulla Hussain Vali Nandyal Nandyal
22 A. Sukanya Reddy Rajampet Rajampet
23 P Satyavathi Lakshminagar Gopalapatnam Visakhapatnam
24 Chandraiah Gollaguta Tirupati 
25 Abdhulla Chinnagotti Gallu(6) - Chinnagottigallu Chittoor 
       
State : Arunachal Pradesh
Sr.No Name City / Village District
1 Bakeye Kokum Tamalang Arunachal West
2 John Tok Comdir Ngoleko(0.3) - Pakke Kessang Arunachal East
       
State : Assam
Sr.No Name City / Village District
1 Sikhamani Deka Majuli Majuli
2 Sasin Terana Baithalangso Karbi Anglong
3 Kokgan Payang Amguri Sivasagar
4 Nekibur Rahman Hatipukhuri Nagaon
5 Uma Das S. P. Road Hailakandi
6 Radheshwari Teron Jagiroad Morigaon
7 Ruma Laila Barbhiya Cachar Cachar
8 Kankan Rai Goalpara Goalpara
9 Niru Sonowal Dibrugarh Dibrugarh
10 Imtiaz Ahemd South Kamrup South Kamrup
11 Anju Malkar Kumarikata(2) - Tamulpur Baksa
12 Meghali Modi Udalguri Udalguri
13 Radhika Tati Durabori Sonitpur
       
State : Bihar
Sr.No Name City / Village District
1 Chanda Majanpora  Saran
2 Parmeshvari Devi Budnagra Muzaffarpur
3 Nisha Kumari Giriyak Nalanda
4 Rupali Kumari Akbarpur Nawada
5 Johi Khaton Sherpur(33) - Maner Patna
6 Lalpari Davi Garkha(10) - Garkha Saran
7 Salma Shibpur Rohtas
8 Rinku Devi Rampur Fulbariya B Layan Muzaffarpur
9 Md Matiur Rahman Sisauna(13) - Jokihat Araria
10 Shivam Kumar  Jalpura(13) - Koilwar Bhojpur
11 Bindswarisarma Andipurnaktly Banka
12 Vinay Kumar Bainodpur Begusarai
13 Laxmansingh Barari Bhagalpur
14 Dadanpaswan Churampur Buxar
15 Dgaranjay Kumar  Gaya (M Corp.) - Ward No.2(15) - Gaya Gaya
16 Ramakbal  Lalganj Nagar Panchayat(37) (T) Vaishali
17 Devendra Yadav Dihuri(7) - Atri Gaya
18 Ramsevak Thakur Kemankoti Madhubani
19 Anand  Kumar Moh_Sonpura Ward No _6 Aurangabad
20 Rajswathkur Ladgon Khagaria
21 Nirmal Kumar Nirala Bahadurganj Nagar Panchayat(37) ( Kishanganj
22 Prabhakar Bharrahi Bazar Madhepura
23 Dinesh Kr Jha Bilauli Madhubani
24 Manju Devi Bhaval Paschim Champaran
25 Nutandevi Sandalpur Munger
26 Ranju Devi Koriapatti Supaul
27 Madan Yadav Jamui Jamui
28 Rajesh Kumar Manda(4) - Gurua Gaya
29 Kisori Yadav Pohadi(14) - Benipur Darbhanga
30 Suobodhkumaryadav Maheshpur(5) - Manihari Katihar
31 Rani Devi   (Suresh Mahato) Chavani Chauk Paschim Champaran
32 Radha Debi/Jooli Kumari Patna Word No 67 Patna
33 Pramila Devi Kajha G.P.(12) - Krityanand Nagar Purnia
34 Chanda Devi Manikpur Purvi Champaran
35 Domni Devi Birsinghpur(2) - Kalyanpur Samastipur
36 Pooja Devi (Rajeev Rai) Narkatiya Sitamarhi
37 Pinky Devi Runisaidpur Sitamarhi
38 Minadevi Gayghat G.P.(8) - Hasanpura Siwan
39 Rajkumari Devi Malpur Vaishali
       
State : Chandigarh
Sr.No Name City / Village District
1 Rahul Singh 1-Chandigarh Chandigarh
       
State : Chattishgarh
Sr.No Name City / Village District
1 Priyanka Chanrakar Bagoud(3) - Kurud Dhamtari
2 Lirti Chouhan Raipur Raipur
3 Usa Bai Gathula  Rajnandgaon
4 Samuliya Singh  Devipur(2) - Surajpur Surajpur
5 Virendra Vastrakar Bilaspur Bilaspur
6 Khemlal Yadav Durg Durg
7 Abdul Rasid Chirmiri Koria
8 Raket Thangan(2) - Dabhara Janggir-Champa
9 Yashoda Barie Balod Balod
10 Ashish Rajwanshi Kondagaon Kondagaon
11 Madhuri Soni Mahapalli Raigarh
       
State : Dadra & Nagar Haveli
Sr.No Name City / Village District
1 Jayasrambhai Dadra & Nagar Haveli Dadra & Nagar Haveli
       
State : Daman & Diu
Sr.No Name City / Village District
1 Daksheshkumar S. Bhandari Daman & Diu Daman & Diu
       
State : Goa
Sr.No Name City / Village District
1 Sukhadevi Sakola Housing Board South Goa
2 Prabhakar Desai Pernem North Goa
       
State : Gujarat
Sr.No Name City / Village District
1 Kapila Ben Kamod Ahmedabad
2 Himani Prajapati Kahoda Mahesana
3 Dharmistha Patel Vankal Navsari
4 Gavri Ben Vamja Lajai Morbi
5 Bakiben Dantral Sabarkantha
6 Jasuji Solanki Dabhoda Gandhinagar
7 Ghemshyambhai Mendanker Kunkavav Moti Amreli
8 Choudhri Pareah Bhai Nargarh  Banaskantha
9 Vasava Bhavesh Kumar A. Bharuch Bharuch
10 Sudipkumar Tolvi Khodia Chhota Udaipur
11 Valad Harish Kumar Dahod Dahod
12 Rayshing Bhai Vala Kadodara Gir Somnath
13 Bhuvana Palojiya Pachod Junagadh
14 Girish Bhai Mahendikuva Ahmedabad
15 Ramesh Bhai Galabhai Dharmaj Anand
16 Rekhaben Chotila Surendra Nagar
17 Hiteshbhai Aumbliya Bhatiya Devbhumi Dwarka
18 Bhartben Borsi Dabholi Surat
19 Munna Bhai Tarsamia Bhavnagar
20 Alpesh Ravar Adraj Moti Gandhinagar
21 Salmaben Rapar Kutch
22 Jasodaben Limdiya Mahisagar
23 Thakor Megha Rajuji Patan Patan
24 Kamlesh Bhai Vadodara Vadodara
25 Ranjanben Champakbhai Gavli Bilpudi Valsad
       
State : Haryana
Sr.No Name City / Village District
1 Muskan Sonipat Sonipat
2 Premprkash Bawani Khera Municipal Committee(20) (T) Bhiwani
3 Savita Panipat Panipat
4 Jyoti Devi Pundri Kaithal
5 Mukand Aryal Ambala Ambala
6 Bijendra Bilawal(3) - Badhra Bhiwani
7 Imran Khan Dhoj P.C.(15) - Faridabad Tehsil (Part) Faridabad
8 Ramrati Chimni(4) - Beri Jhajjar
9 Jyoti Sirsa Sirsa
10 Jaswant Gurgaon Gurgaon
       
State : Himachal Pradesh
Sr.No Name City / Village District
1 Sher Singh Malal Kangra
2 Manjula Chamba Chamba
3 Vidya Devi Sanwara Solan
4 Pirveen Kumar Una Una
       
State : Jammu & Kashmir
Sr.No Name City / Village District
1 Jigmat Namgyal Leh Leh
2 Prince Anayat Mullah Jammu Jammu
3 Mukesh Nagrota Udhanpur
       
State : Jharkhand
Sr.No Name City / Village District
1 Shivani Kumari Simdega Simdega
2 Lalita Kumari Adar(2) - Ghaghra Gumla
3 Asha Devi Chianki(9) - Medininagar Palamu
4 Radha Kumari Sahibganj Sahebganj
5 Kavita Devi Saher(3) - Nagri Ranchi
6 Pratibha Sharma Chaibasa Pashchimi Singhbhum
7 Dilip Kumar Godda Godda
8 Shrawan Kumar Mahato Ramgarh Ramgarh
9 Vijay Lal Siriwastav Jamshedpur (Na) - Ward No.40(4) - Jamshedpur East Singhbhum
10 Puja Davi Remba(4) - Jamua Giridih
11 Jaiprakash Sinha Chandwa Latehar
12 Shankar Bhuma New Bal Colini Dhanbad
13 Vinay Hansda Kurwa Dumka
14 Badri Mahto Mohanpur(4) - Giridih Giridih
       
State : Karnataka
Sr.No Name City / Village District
1 Sateri M Birje Belguam Belguam
2 Karbasamma Thayi Gangamma Davangere Davangere
3 Mabubi Buddavawar Shinganahalli Dharwad
4 Mallamma Gulbarga Gulbarga
5 Vanjasvhi Monjap Hasugavalli Hassan
6 Sunitha R Kolar Kolar
7 Piramma Belligunur Raichur
8 Paravathamma Mandya Mandya
9 Rupkmini Jayanagar Mysore
10 Salma Nethaginehottel Shimoga
11 Shuba Tumkur Tumkur
12 Lalitha / Rohit Kumar Kumbashi Udupi
13 Sadanand Patil Baglakot Baglakot
14 Abhishek B.B.M.P(Central) B.B.M.P(Central)
15 Nagaraj Mallasandra Bangalore Urban
16 Laxmikanth Banagahalli Ramanagaram
17 Udaykumar Bilikahalli B.B.M.P(South)
18 Kalil E Sannadi Belguam Belguam
19 Bhimarav Madarikar Chatta Wadi Bidar
20 Nandagopal Terakanambi Chamarajnagar
21 Santoesh  Power Belguam Belguam
22 Hushenbi Hattigudur Yadgir
23 Shekara Siddharth Nagar Bangalore Rural
24 Rajesh Patram Kokkada Dakshina Kannada
25 Bhimappa 96-Kudligi Bellary
26 Sunil Jangamashetti 029-Babaleshwar Bijapur
27 Suresh 084-Haveri Haveri
       
State : Kerala
Sr.No Name City / Village District
1 Tahira Tahiramanzil Kozhikode
2 Ammini Sathakrisnan Ayyaparabil  Malappuram
3 Indhu Indu House Kollam
4 Sreekhala Kongad-I(24) - Palakkad Palakkad
5 Shubhi Mundakayam Kottayam
6 Bashir Wikekadava Palakkad
7 Vasantha Mullassery(33) - Mullassery Thrissur
8 Sameera Mn House Kozhikode
9 Safi Matheal Kalpetta Wayanad
10 Vijil Thazhava(72) - Ochira Kollam
11 Basheer Vallathol Nagar(42) - Pazhayannnur Thrissur
12 Ajeesh Edava(34) - Varkkala Thiruvananthapuram
13 Jibin Kalady(34) - Angamaly Ernakulam
14 Sandhosh Pk Kumaramangalam(34) - Thodupuzha Idukki
15 Sudhakaran Maikai Kasaragod
16 Saju Pall Thekkthk Kollam
17 Benny Varkey Ammenchery Kottayam
18 Kunnaman Pulikaduth Ernakulam
19 Ganeshan Munnar Kannur
20 Ramya C10 Shin Tc 7/208 Neliyavile Veedu Thiruvananthapuram
       
State : Madhya Pradesh
Sr.No Name City / Village District
1 Bahagwan Singh Chaurasiya Pawai Nagar Panchayat (14)(T) Katni
2 Sonu Sah Bhagat Singh Ward Betul
3 Dilip Kumar Agar-Malwa Agar-Malwa
4 Juwalapresad Jujhai Shivpuri
5 Seja Bai Osada(4) - Badwani Badwani
6 Mamta Vishwakrma Mahroi Umaria
7 Suman Bairagi Mohgaon Mal Mandla
8 Yashoda Rathor Piploda Ratlam
9 Guddi Sharma Ganjrampur (5) - Morena Morena
10 Ayodhya Bai Bhil Sultaniya Rajgarh
11 Shilabhanpuriya Kardawad Kalan(Badi)(6) - Jhabua Jhabua 
12 Kusumrani Aherwar Khamkuwa Sagar
13 Jurun Nisha Kasar Singrauli
14 Meera Aherwar Bharatpura Chhatarapur
15 Rupa Namdev. Ajay Ujjain (M Corp.) - Ward No.2 Ujjain
16 Kusumbai Verma  Amgaon Seoni / Balaghat
17 Rajendra Singh Yadav Bagedhari Datia
18 Abhinav Shruvansi Chhindwara Chhindwara
19 Mahendra Singh Khajri Damoh
20 Prabhu More Dhar Dhar
21 Jitendar Saraya Jabran Colony Indore
22 Amarawati Devi Umariya Rewa
23 Irfan Khan Bhopal Bhopal
24 Netram Adiwasi Dogra Shivpuri
25 Kamal Singh Sarathe Raikhedi Hoshangabad
26 Arvind Sahnan Jabalpur Jabalpur
27 Dinesh Kumar Sarma Bharaipura Vidisha
28 Sita Kushwaha Amkui Satna
       
State : Maharashtra
Sr.No Name City / Village District
1 Devidas Bhoir Vehloli Bk. (2) - Shahapur Thane
2 Tukaram Magar New Usmanapura Aurangabad
3 Yogesh Shinde Rahimabad Aurangabad
4 Vijay Ganpat Patil Sambare Kolhapur
5 Sunil Shirsat Ward-205 Mumbai City
6 Ranjana Mangesh  Ward-153 Mumbai Suburban
7 Geeta Sonkar Bangur Nagar Nagpur
8 Jayashree Gajanan Sangare Narvan (1) - Guhagar Ratnagiri
9 Avida Kale Ward-156 Mumbai Suburban
10 Kavitha Gupta Ward-139 Mumbai Suburban
11 Vimal Muralidhar Bhalerao Bondhar Nanded
12 Sunanda Chitte Shashtri Nagar Nandurabar
13 Mehek Shaikh Khadkali Nashik
14 Sunita Dhore Shirala Osmanabad
15 Sumti Bai Gangaram  Gangakhed Parbhani
16 Sumitra Ranpise Arandavana Pune
17 Usha Kariye Khumari Nagpur
18 Reshama Ravindra Pawat Pophali (3) - Chiplun Ratnagiri
19 Tina Jawale Bhalod (8) - Yawal Jalgaon
20 Shindhutai S.Shinde Nagaj (5) - Kawathe Mahankal Sangli
21 Chaya Wagh Kumthe (36) - Koregaon Satara
22 Savita Gunzal Gunjalwadi (11) - Sangamner Ahmednagar
23 Rupali Vikas-Ranjani Ranjani (4) - Ambegaon Pune
24 Mayuri Sidheshwar Wagaj Shetphal (5) - Mohol Solapur
25 Jayashree Kamble Vasant Vihar Thane
26 Kanchan Kambale Amla Vishveshwar (4) - Chandur Rly Amaravati
27 Gitanjali Lonare Tukai Nagar Washim
28 Ramesh Gavle Digras (7) - Rahuri Ahmednagar
29 Gajanan Janroa Langote Ridhora (3) - Balapur Akola
30 Vijay Patil Gopal Nagar Amaravati
31 Amol Mahadev Rankhamb Gotandi (4) - Indapur Pune
32 Santosh Dnyanoba Khade Adas  Beed
33 Pramod Thakur Hirdamali (2) - Goregaon Gondiya
34 Gajanan Kishan Ambadkar Sungoan Jalgoan Buldhana
35 Amol Sidharam Burande Manora (2) - Ballarpur Chandrapur
36 Tatyabhau Shevale Chaugaon (4) - Baglan Nashik
37 Yogesh Chauthe Khadak Malegaon Nashik
38 Amol Kotgal (3) - Gadchiroli Gadchiroli
39 Sankar Bachane Inghali Kolhapur
40 Shrihari Giri Palasgaon Hingoli
41 Aurmila Pawar Badiram Nagar Jalgaon
42 Ganesh Sonone Shidatha Ngar Thane
43 Vijay Patil Malegaon Nanded
44 Mahesh Ramchandra Mengade Salase Solapur
45 Suraj Patil  Adarsh Nagar Mumbai Suburban
46 Zubeda Shaikh Ward-78 Mumbai Suburban
47 Mathura Anant Jadhav Chandanasar Palghar
       
State : Manipur
Sr.No Name City / Village District
1 Nengneithing Kipgen Koite Churachandpur 
2 Jagdish Prasad Telipati Imphal East 
       
State : Meghalaya
Sr.No Name City / Village District
1 Githa Marak Rangchars East Garo Hills
2 Ashok Nandi Shillong East Khasi Hills(Shillong)
       
State : Mizoram
Sr.No Name City / Village District
1 Zoremdika Aizawl North (St) Aizawl North (St)
       
State : Nagaland
Sr.No Name City / Village District
1 Asola Mokokchung Mokokchung
       
State : Odisha
Sr.No Name City / Village District
1 Ramani Sahu Palam(2) - Narla Kalahandi
2 S.P.Rana Kendrapara Kendrapara
3 Puspanjali Mahadeijoda Kendujhar
4 Kulmati Jani Koraput Koraput
5 Aranapurna Rout Mayurbhanj Mayurbhanj
6 Lakshmi Koraput Koraput
7 Ugrasemgar Naik Ashapali (6) - Sambaplur Sambalpur
8 Ranjita Nayak Sundergarh Sundergarh
9 Arun Kumar Sahu Polasara Notified Area Committee(23) (T) Ganjam
10 Bikash Pradhan Aghirapada(2) - Oupada Balasore
11 Benudhar Mallik Bundia Census Town(4) (T) Jharsuguda
12 Babu Behera Haladiapadar Ganjam
13 Alekh Chandra Ar Ward No.Xxix(13) Khurda
14 Jotish Behera Kusanga(3) - Loisingha Balangir
15 Chandramani Maharana Bagei Cuttack
16 Pancha Pradhan Baliposi Angul
17 Sujit Kumar Sadangi Pankapal(2) - Kujang Jagatsinghpur
18 Ranjit Mahari Singhapur(5) - Binjharpur Jajpur
19 Kanchana Muduli Bhartipur Puri
20 Sanjulata Rana Dhianga  Kandhamal
21 Srikant Sethi Kurunta Balasore 
       
State : Puducherry
Sr.No Name City / Village District
1 A Parasuraman 31 Main Road Puducherry
       
State : Punjab
Sr.No Name City / Village District
1 Kulverkur Vohma Gurdaspur
2 Sukhwinder Kaur Mehta Pind Amritsar
3 Jaspal Kaur Kmaspur Patiala
4 Karmjit Kaur Chhiniwal Kalan(5) - Mehal Kalan Barnala
5 Karan Verma Mundi, Kharar Shahibzada Ajit Singh Nagar
6 Bitu Lehra Mohabat(10) - Nathana Bathinda
7 Nrendrasingh Begowal(3) - Doraha Ludhiana
8 Rajpal Singh Kotli Sangri Sri Muktsar Sahib
9 Goldi Hardo Bathwala(5) - Gurdaspur Gurdaspur
10 Rajni Dhogri(4) - Adampur Jalandhar
11 Ranjit Singh Dala(7) - Moga-I Moga
12 Gurjeet Kaur Guru Govind Singh Nagar Ludhiana
13 Ravindra Singh Nangal Panwan Amritsar
       
State : Rajasthan
Sr.No Name City / Village District
1 Meena Kumari Shadukhurd Jhunjhunu
2 Shanti Ji Chacha  Jaisalmer
3 Kishni  Devi Parbatsar  Nagaur
4 Saroj  Pali Pali
5 Madhubala Devi Sikar Sikar
6 Monika Verma Ahmadnagar Hasanpura Tonk
7 Gahtri Movahi Dungarpur
8 Ram Dev Ajmer Ajmer
9 Sunil Kumar Udarajput Alwar Alwar
10 Mohammad Husen Banswara Banswara
11 Mahendra Singh Maliyo Ka Bash  Barmer
12 Rangila Bharatpur Bharatpur
13 Vinod Kumar Bunkar Kapasan Chittorgarh
14 Abdul Rehman Churu Churu
15 Lalu Dausa Dausa
16 Vijay Pal Sardarshahar  Ganganagar
17 Ramesh Saini Moti Dungru Road Jaipur
18 Laduram Jaipur Jaipur
19 Gita Kumari Jalore Jalore
20 Nandu Sharma Girdhar Pura Jhalawar
21 Seema Kumbhalgarh Rajsamand
22 Mahaveer Gurjar Raila Bhilwara
23 Ramu Lunkaransar Bikaner
24 Urmila Shrma C/O Rahul Sharma Karauli Karauli
25 Jyoti Mena Kota Kota
       
State : Sikkim
Sr.No Name City / Village District
1 Binoyprasad Namchi South Sikkim
       
State : Tamil Nadu
Sr.No Name City / Village District
1 Dhanlaxmi  Kalampalayam Coimbatore
2 Jayachandhiran Ponnakanni Patti  Perambalur
3 Vemal Kandiyur(5) - Thiruvaiyaru Kandiyur(5) - Thiruvaiyaru
4 Pandyan Vadavalam(7) - Pudukkottai Vadavalam(7) - Pudukkottai
5 Palani Perur Perur
6 Manikamdan Osur(3) - Vandavasi Tiruvannamalai
7 Murukanpatham Kumman Perambalur
8 A. Sakthivel 3/14 Barathipuram Dharmapuri
9 Aramnagam Mettukadai Erode
10 Pavadaisamy Alur(3) - Tirukoilur Villupuram
11 N Selvavel Navamarathu Pathi Dindigul
12 Soni Amith Sampal Pati Krishnagiri
13 K. Senthil Mankha Kollai Nagapattinam
14 Poomayul Kattivayal Ramanathapuram
15 Rajeshwari Srivilliputhur Municipality(75) (T) Virdhunagar
16 Ambiga. A Uchapatti(6) - Thirumangalam Madurai
17 Ganagavalli Sivaganga Sivaganga
18 A. Nailabakkam I A F Road Kancheepuram
19 Janaki Valandur(5) - Chellampatti Madurai
20 Srivalli Karamanur Tirunelveli
21 Valar Mathi Devinagar Vellore
22 Suguna Vikravandi(10) (T) Villupuram
23 Aswin Punganur(5) - Thimiri Vellore
24 Kathiranvan Bharath Pvram Chennai
25 Golanchi Panangal Park Chennai
26 Neel Kandan Raparajan Road Coimbatore
27 Sivakumar Thomiyarpuram Dindigul
28 Sathish Thirumangalam(4) - Sriperumbudur Kancheepuram
29 G Jagadesh Thrikka Daiyur Nagapattinam
30 Thamim Laksmi Nagar Chennai
31 Sathish Madurai (M Corp.) Ward No.45(12) - Madurai South Taluk (Part) Madurai
32 Pazhaniyammal Kujam Palayam Salem
33 Thangaraj Thendacherry Thiruvallur
34 Mageshwari Kilpennathur(13) (T) Tiruvannamalai
35 Vijaya Kumar Melkuraipattu Cuddalore
36 Vadivelu Kanyakumari Kanniyakumari
37 Muthaiya Madurai (M Corp.) Ward No.22(15) - Madurai South Taluk (Part) Madurai
38 Pattchiyanan Kannatheri Salem
       
State : Telangana
Sr.No Name City / Village District
1 Verra Mani Shivampet Medak
2 E Vinoda Suryapet Suryapet
3 Laxmi Nizammabad Nizammabad
4 Saritha Patel Nagar Hyderabad
5 Resma Rayaparthi Jangaon
6 Vijayalaxmi Ranjol Sangareddy
7 Rajareddy Chityal Nirmal
8 Prasad Jangaon Jangaon
9 Sreenivas Roopkhanpet Vikarabad
10 Arjun Sircilla Municipality Rajanna Sircilla
11 B.Ravi Kothagudem Bhadradri
12 Md. Athik Bollaram Medchal
13 Ammbai Telkapalli Nagarkurnool
14 G.Madhu Sankesa Mahabubabad
15 Narasimhulu Makthal Mahbubnagar
16 Swapana Peddapalli Peddapalli
17 Naseer Murad Mahal Katta Talab Hyderabad
       
State : Tripura
Sr.No Name City / Village District
1 Namita Sarma Golahati Sipahijala
2 Ganesh Deb Kumarghat Unokoti
       
State : Uttar Pradesh
Sr.No Name City / Village District
1 Suneeta Devi Churk Sonbhadra
2 Sunita Devi Nagla Vijan Hathras
3 Pooja Devi Madhaugarh Jalaun
4 Madhu Jasala(8) - Kandhla Shamli
5 Sgeeta Amdahi(10) - Belsar Gonda
6 Kiran Raw Pagra Hata Kushinagar
7 Sakuntala Narahi Bazar Lucknow
8 Jyoti Maurya Subhaspur Jaunpur
9 Anjani  Bardar(5) - Dhani Maharajganj
10 Sunita Yadav Mainpuri Mainpuri
11 Sheela Akbarpur(6) - Chaumuhan Mathura
12 Sasi Anwarpur(5) - Hapur Hapur
13 Nihaa Malvenagar Moradabad
14 Babli Hariksan Dhampur (Npp)(34) (T) Bijnor
15 Kamlesh Devi Mathena Pilibhit
16 Afsana Ajhara Pratapgarh
17 Sima Devi Roja Moradabad
18 Khtun Begam/Naveen Chinaur(4) Shahjahanpur
19 Shyra Babupur Sitapur
20 Puspa Haripur Sultanpur
21 Jatin Sharma Sikandara,Agra Agra
22 Bulan Pathak Gaushala Kanpur Nagar
23 Tuhiram Khandeha(6) - Tappal Aligarh
24 Ram Visal Tiwari Benama Faizabad
25 Dev Narayan Gulabganjh Amethi
26 Gayasuddin Gangwar(3) - Hasanpur Amroha
27 Ravinder Yadav Pitambarpur Azamgarh
28 Subhas Chand Sarurpur Kalah Baghpat
29 Ramraj Kashyap Mundera Bazar (Np)(14) Gorakhpur
30 Ompirkahs Bhojipura Bareilly
31 Hridaynarayan Pandey Dashkulawa Basti
32 Aadesh Dhiman Falaoda Muzaffarnagar
33 Mintu Saini Bhusti Wada Bulandshahr
34 Suresh Kumar Sharma Chansi Mourya Chandauli
35 Narendra Singh Harkishan Pur Sitapur
36 Anil Kumar Lotav Sonkhar Siddharthnagar
37 Rani . Anuj Kumar Tewa(6) - Manjhanpur Kaushambi
38 Bhuri Ratheri(7) - Muzaffarnagar Muzaffarnagar
39 Shanti Hela Govindpur Allahabad
40 Santoshi Devi Neemteekar(3) Rae Bareli
41 Fhulbano Begam Pipalia Gopal(3) - Bilaspur Rampur
42 Veermani Kherli Hafizpur (Ct)(4) Gautam Buddha Nagar
43 Hanuman Prasad Sharma Chakmano Urf Dargah Census Town(5) (T) Mau
44 Kaman Hussain Sistipur Gonda
45 Dharam Dev Choudhary Jungle Aurai Gorakhpur
46 Rishi Kant Bahar(8) - Tandiawa Hardoi
47 Sashikala Yadav Jangal Uwn(4) - Khalilabad Sant Kabir Nagar
48 Sadhna Parsa Bizuwa(4) - Pachperwa Balrampur
49 Mamta Nawabganj Unnao
50 Sakuntala Devi Chaukaghat Varanasi
51 Mahanarayan Singh Patel Usari Allahabad
52 Kirhsnpal Gausganj Sarai(3) - Faridpur Bareilly
53 Alkar Yadav Kakshi Badaun
54 Shivkumar Bardha Kalan(6) - Shivpur Bahraich
55 Akchay Upadhya Karown(7) - Sohaon Ballia
56 Ramparshad Gupta Bisanda Banda
57 Ramdulare Kursi Gahi Barabanki
58 Mo. Nasim Bhadohi (Npp)(63) (T) Bhadohi
59 Avishek Kumar Ward 23 Deoria
60 Shrinivas  Nabada Kasganj
61 Amrit Shingh Surnager Auraiya
62 Sediyal Singh Kaila Etah
63 Ramparshad Yadav Makanpur(5) - Bhitaura Fatehpur
64 Mahesh Mirzapur Agra
65 Mauh Firozabad Firozabad
66 Abhishek Yadav Gajipur Ghazipur
67 Prabhwati .Umakant Yadav Pura Gambhir Shah(3) - Mahrajganj Jaunpur
68 Aneeta Gadyana(5) - Bar Lalitpur
69 Anwari  Fazalganj Kanpur Nagar
70 Savitri  Saidhari(10) - Lakhimpur Lakhimpur
71 Uma Singh Bhagat Pur Azamgarh
72 Karuna Singh Mirzapur Mirzapur
73 Ramlali Beniganj Nagar Panchayat(10) (T) Hardoi
74 Neelam Devi Budhediya  Lucknow
75 Santosh Lodipur(4) - Sadhauli Kadeem Saharanpur
76 Sonidevi Kewara Taluka Bansdih(6) - Bansdih Ballia
77 Hemlata Kannauj Kannauj
78 Mohd Shobin Ikramnager Ghaziabad
79 Ramayan Prasad Gupta Mamana Hamirpur
       
State : Uttarakhand
Sr.No Name City / Village District
1 Kamlesh Dhakia Gulabo(2) - Kashipur Udhamsingh Nagar
2 Bijendra Singh Rana Bispit Colony Dehradun
3 Harish Chandra Almora Almora
4 Vimla Sayeed Mohalla Dehradun
5 P.S.Rana Rudraprayag (T) Rudraprayag
       
State : West Bengal
Sr.No Name City / Village District
1 Laxmi Singham Paschim Medinipur Medinipur
2 Sk Suirad Uluberia Uluberia
3 Tumpa Mondal Chakapara (Ct)(0.1) - Bally-Jagacha Howrah
4 Biva Dhara Krishnanagar Krishnanagar
5 Ahet Mandal Raiganj Raiganj
6 Basanti Sorkar Jalpaiguri Jalpaiguri
7 Parbin Bagum Paschim Medinipur Paschim Medinipur
8 Dipali Biswas Taldi(14) - Canning-I South 24 Parganas
9 Chandana Das Purba Medinipur Purba Medinipur
10 Sipi Saha Murshidabad Murshidabad
11 Nimai Saha Maldah Maldah
12 Anara Bibi Narayanpur(12) - Namkhana South 24 Parganas
13 Abida Bibi Purulia Purulia
14 Lakhi Mazi Mondal Hooghly Hooghly
15 Anupuma Das Shantipur(11) - Sahid Matangini Purba Medinipur
16 Ganshu Munda Godam Len Jalpaiguri
17 Sorkat Sk Murshidabad Murshidabad
18 Sukhdeep Pal Dakshin Dinajpur Dakshin Dinajpur
19 Ali Ullah Mondal Kathdanga(7) - Haringhata Nadia
20 Raysuuddin Bankura Bankura
21 Dulal Bala Samudragar(13) - Purbasthali-I Bardhaman
22 Ram Sain North 24 Parganas North 24 Parganas
23 Chandan Dalui Gopalbera(3) - Khandaghosh Bardhaman
24 Habukrishna Das Mangalkot(12) - Mangolkote Bardhaman
25 Sanjay Das Bysguri Cooch Behar
26 Sanjay Kumar Saha Darjeeling Darjeeling
27 Rijaul Sk Kanyanagar Census Town(11) (T) South 24 Parganas
28 Srimanta Kumar Shoo Panskura 1No Gp Purba Medinipur
29 Payel Dey Kolkata Uttar Kolkata Uttar
30 Tasmina Bibi Purba Kumar Hat South 24 Parganas
31 Pompa Roy Murshidabad Murshidabad
32 Somasarkar Saguna Census Town(15) (T) Nadia
33 Pratap Hazra Wordno 39 North 24 Parganas
34 Indu Gosai North 24 Parganas North 24 Parganas
35 Gharanga Dhibar Kukhutia(3) - Dubrajpur Birbhum
36 Utpol Goldar Ward No 29 North 24 Parganas
37 Sk Bapi Kashwara(5) - Polba Dadpur Hooghly
38 S.K Jamal Uddin Hooghly Hooghly
39 Tapan Kumar Nandi Bhagra(4) - Manteswar Bardhaman
40 Jubeda Bewa Murshidabad Murshidabad
41 Joyshree Mondal Khiyado 2No Gp Kolkata Dakshin